نکاتی که یک مجری نصب آسانسور باید رعایت کند

آسانسور‌ها وجه اشتراکی با دیگر فناوری‌های حیاتی در زندگی ما دارند اما با این تفاوت که مانند اینترنت یا آب گرم خانه نیستند که در صورت قطع شدن اختلال زیادی در زندگی رخ ندهد! وقتی آسانسور‌ها به درستی کار نمی‌کنند، رفت و آمد به کلی مختل می‌شود. آسانسور‌ها اغلب قهرمانان نادیده گرفته شده یک ساختمان هستند.

_ مراحل طراحی باید سریع انجام شود

طراحی سیستم آسانسور کاری نیست که بتوان در آخرین لحظه انجام داد! طراحی ساختمان بر آسانسور تاثیر می‌گذارد و بالعکس. طراح آسانسور باید از ابتدا مراحل طراحی آسانسور را انجام دهد تا در روند ساخت ساختمان، جزئیات مد نظر آن اعمال شود.

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که کل فرآیند از نهایی شدن طراحی تا نصب می‌تواند مدتی زمان ببرد. از اینرو همیشه این احتمال وجود دارد که مشتری نظر خود را در مورد چیزی در طراحی تغییر دهد. اگر مراحل طراحی در زمان مناسب شروع شود، زمان کافی وجود دارد تا اصلاحات اعمال شوند.

_ توجه به جزئیات

نصب آسانسور تنها سر هم کردن چند قطعه نیست! افرادی مجاز به طراحی و نصب آسانسور هستند که با دقت زیاد به جزئیات توجه کنند و بتوانند شرایط و محیط محل نصب را به خوبی درک کنند. طراحی خوب آسانسور مبتنی بر درک کامل نحوه استفاده از ساختمان است. این به معنای بررسی دقیق و انجام مکالمات دقیق با مشتری است.

مالکان ساختمان از همه عوامل موثر بر آسانسور و تعداد تصمیماتی که باید گرفته شوند آگاه نیستند. این وظیفه طراح و مجری نصب است که با پرسیدن سوالات دقیق و درست، دید بهتری به پروژه پیدا کنید.

تجزیه و تحلیل ترافیک ساختمان یکی از این موارد است. تجزیه و تحلیل ترافیک شامل مواردی مانند تعداد ساکنین ساختمان، نوع کاربری آسانسور، ظرفیت مورد انتظار و غیره می‌باشد.

عوامل مهمی که باید در نظر گرفته شوند:

  • چند نفر از آسانسور استفاده می‌کنند؟
  • زمان اوج استفاده چه موقع است؟
  • آیا آسانسور در مکان‌های شلوغی مانند رستوران‌ها و سالن‌های ورزشی نصب می‌شود؟
  • آیا مردم نیاز به جابجایی وسایل بزرگ در ساختمان دارند؟
  • آیا به آسانسور اضطراری نیاز است؟
  • آیا آسانسور‌ها باید افراد با محدودیت حرکت را حمل کند؟

_ رعایت اصول زیباشناسی در طراحی و نصب آسانسور

بسیاری از مشتریان اصلا طراحی داخلی آسانسور را در نظر نمی‌گیرند. با این حال اگر طراح آسانسور شما یک شرکت با تجربه باشد، قطعا به زیبایی کابین آسانسور شما اهمیت می‌دهد!. فضای داخلی آسانسور باید متناسب با کاربری، مسافران و زیبایی کلی ساختمان باشد.

آسانسور یک سیستم رفت و آمد است اما به هر حال به نوعی شناسنامه و روح ساختمان شما تلقی می‌شود! فراموش نکنید اولین مکانی که بعد از ورود به ساختمان وارد آن می‌شوید، آسانسور است.

افرادی که در زمینه طراحی و نصب آسانسور دقت لازم را به خرج می‌دهند، همیشه سعی می‌کنند بهترین نما و ظاهر را با کمترین هزینه برای کارفرمایان اجرا کنند. از دیواره‌ها و پنل شاستی کابین گرفته تا نورپردازی، همه می‌تواند در نهایت به خلق یک اثر زیبا منجر شود.

behrofaraz
ارسال دیدگاه