بهترین روغن موتور آسانسور

موتورهای گیربکس برای عملکرد بهتر و مناسب نیاز به روغن کاری دارند. دلیل اصلی استفاده از روغن، نیاز چرخ دندههای موتور به روغن است. انتخاب بهترین روغن موتور آسانسور برای بسیاری از مدیران و سازندگان ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است روغن موتور مناسب ، باعث کاهش اصطکاک چرخ دندهها میشود و عمر مفید موتور آسانسور را افزایش میدهد.

بهترین روغن موتور آسانسور چگونه است؟

روغنی برای موتور گیربکس مناسب تلقی میشود که باعث روانکاری بهتر چرخ دنده های گیربکس گردد.

ضمن این که باعث پیشگیری از زنگ زدن اجزای موتور گیربکس آسانسور شود و در نهایت باعث افزایش عمر مفید موتور آسانسور گردد.

در انتخاب بهترین روغن موتور آسانسور نوع موتور آسانسور و تعداد دور موتور مهم است اما به طور کلی روغنهای موتور گیربکس سنتتیک گیاهی گزینه ای مناسب برای استفاده در موتور آسانسور هستند. سنتتیک به این معنی است که روغن در آزمایشگاه و تحت نظارت متخصصین صنعت آسانسور طراحی گردد.

چرا روغن موتور آسانسور را باید تعویض نمود؟

تعویض به موقع و اصولی روغن موتور باعث کاهش ضربه و تکانه اجزا ، عملکرد بهتر چرخ دندهها و پیشگیری از زنگ زدن اجزای موتور گیربکس آسانسور میشود در صورتی که روغن موتور به موقع تعویض نشود،ضمن آسیب به چرخ دنده موتور آسانسور، باعث استهلاک سایر اجزای موتور آسانسور می گردد.

در نتیجه موتور آسانسور همانند دیگر قطعات مانند ریل و سیم بکسل نیاز به روغنکاری دارد.روغن موتور باعث کاهش اصطکاک چرخ دنده ها میشود و عمر مفید قطعات موتور را نیز افزایش می دهد.

علت استفاده از روغن موتور مخصوص برای موتور آسانسور

برای روغنکاری موتور بایستی از روغن مخصوص موتور گیربکس استفاده نمود و نمی توان از روغنهای شیمیایی یا روغن موتور خودرو و سایر وسایط نقلیه استفاده کرد.

استفاده از روغن مخصوص برای موتور باعث کاهش سایش قطعات ، کاهش زنگ زدگی ، کاهش دما و کاهش مصرف برق می گردد. و بهترین روغن موتور آسانسور که از نوع ستتیک گیاهی است باعث بهبود عملکرد موتور آسانسور می گردد.

بهترین روغن موتور آسانسور چیست؟

یکی از بهترین روشهای انتخاب روغن مناسب برای موتور گیربکس ، از روی پلاک موتور است در پلاک اطلاعاتی در مورد ظرفیت و میزان روغن مورد نیاز تعبیه شده است. ضمن این که میزان ويسكوزيته مناسب نیز مشخص شده است باید به این نکته توجه نمود: در تهیه روغن موتور باید ابتدا پلاک موتور آسانسور را به دقت بررسی کرد و بهترین روغن موتور آسانسور را متناسب با مشخصات روغن موتور مورد نیاز تهیه نمود. گفتنی است: سرویسکاران آسانسور در هر بار سرویس آسانسور ، روغن موتور را نیز مورد بررسی قرار میدهند و به تشخیص سرویسکار و یا تعمیرکار آسانسور روغن را بایستی تعویض نمود. یکی از بهترین روغنهای مخصوص موتور آسانسور ، روغن موتور گیربکس آسانسور تحت لیسانس راونول آلمان است.

چه زمانی روغن موتور گیربکس آسانسور را باید تعویض نمود؟

بهترین مرجع و راهنما برای زمان تعویض روغن موتور کاتالوگ راهنمای موتور آسانسور است. در بسیاری از کاتالوگ ها زمان تعویض بین ۲ تا ۴ سال است اما با توجه به شرایط آب و هوایی کشور و بر اساس تحقیقات میدانی در صورتی که دمای کارکرد موتور ۸۵ درجه سانتی گراد باشد نیاز است که روغن موتور به تشخیص سرویسکار اسانسور تعویض شود. لازم به ذکر است در تمامی مراحل سرویس آسانسور روغن موتور و کیفیت آن توسط سرویس کار آسانسور بایستی بررسی و سنجیده شود و در صورت نیاز از بهترین روغن موتور آسانسور برای تعویض استفاده شود.

behrofaraz
ارسال دیدگاه